SFR25H0004641FR500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
4.64 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR25H0004641FR500
DigiKey Part Number
SFR25H0004641FR500-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR25H0004641FR500
Description
RES 4.64K OHM 1/2W 1% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)