SFR25H0001801FA500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.8 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR25H0001801FA500
DigiKey Part Number
56-SFR25H0001801FA500TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR25H0001801FA500
Description
SFR25H 1% A5 1K8
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)