SFR2500008258FR500
DigiKey Part Number
SFR2500008258FR500-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR2500008258FR500
Description
RES 8.25 OHM 0.4W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.25 Ohms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Power (Watts)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)