SFR2500003009FA500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Image for SFR2500003009FA500 is not available
SFR2500003009FA500
DigiKey Part Number
56-SFR2500003009FA500TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR2500003009FA500
Description
SFR25 1% A5 30R
Detailed Description
30 Ohms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)