SFR2500001781FR500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
1.78 kOhms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR2500001781FR500
DigiKey Part Number
PPC1.78KYTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR2500001781FR500
Description
RES 1.78K OHM 0.4W 1% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)