SFR2500001104JA100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
1.1 MOhms ±5% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR2500001104JA100
DigiKey Part Number
56-SFR2500001104JA100TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR2500001104JA100
Description
SFR25 5% A1 1M1
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)