SFR16S0004123FR500 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
412 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR16S0004123FR500
DigiKey Part Number
PPC412KXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR16S0004123FR500
Description
RES 412K OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)