SFR16S0003302FR500 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 4,313
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
33 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR16S0003302FR500
DigiKey Part Number
SFR16S0003302FR500-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR16S0003302FR500
Description
RES 33K OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power (Watts)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)