SFR16S0003300JA500
DigiKey Part Number
BC4321CT-ND - Cut Tape (CT)
BC4321TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR16S0003300JA500
Description
RES 330 OHM 1/2W 5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Power (Watts)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)