NFR2500003600JA100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Image for NFR2500003600JA100 is not available
NFR2500003600JA100
DigiKey Part Number
56-NFR2500003600JA100TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFR2500003600JA100
Description
NFR25 5% A1 360R
Detailed Description
360 Ohms ±5% 0.333W, 1/3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Fusible, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)