MBB02070C7509FC100
DigiKey Part Number
56-MBB02070C7509FC100CT-ND - Cut Tape (CT)
56-MBB02070C7509FC100TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBB02070C7509FC100
Description
RES 75 OHM 0.6W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
75 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)