MBA02040C9101FRP00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 3,835
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 1,003
Datasheet
Parametric Equivalent
9.1 kOhms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
MBA02040C9101FRP00
DigiKey Part Number
5063JD9K100F12AF5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBA02040C9101FRP00
Description
RES 9.1K OHM 0.4W 1% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)