MBA02040C3301FRP00
DigiKey Part Number
BC3499TB-ND - Tape & Reel (TR)
BC3499CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBA02040C3301FRP00
Description
RES 3.3K OHM 0.4W 1% AXIAL
Detailed Description
3.3 kOhms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)