9HT12-32.768KBZF-T
DigiKey Part Number
887-1856-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-1856-1-ND - Cut Tape (CT)
887-1856-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9HT12-32.768KBZF-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Detailed Description
32.768 kHz ±50ppm Crystal 12.5pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
12.5pF