9C-22.000MAAJ-T
DigiKey Part Number
887-1064-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-1064-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9C-22.000MAAJ-T
Description
CRYSTAL 22.0000MHZ 18PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
22 MHz ±30ppm Crystal 18pF 30 Ohms HC-49/US
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
9C-22.000MAAJ-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
22 MHz
Supplier Device Package
HC-49S
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.161" (4.10mm)