8Y-26.000MAAJ-T
DigiKey Part Number
887-1152-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-1152-1-ND - Cut Tape (CT)
887-1152-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Y-26.000MAAJ-T
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
26 MHz ±30ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
26 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)