8Q-32.000MAHE-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
32 MHz ±30ppm Crystal 12pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
8Q-32.000MAHE-T
DigiKey Part Number
887-8Q-32.000MAHE-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8Q-32.000MAHE-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-8Q-32.000MAHE-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-32.000MAHE-T
Description
CRYSTAL 32MHZ 12PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)