8Q-32.000MAAV-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TXC CORPORATION
In Stock: 78,163
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
QST
QST
32 MHz ±30ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
8Q-32.000MAAV-T
DigiKey Part Number
887-8Q-32.000MAAV-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8Q-32.000MAAV-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-8Q-32.000MAAV-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-32.000MAAV-T
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)