8Q-27.120MDDQ-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 1,205
Datasheet
27.12 MHz ±20ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8Q-27.120MDDQ-T
DigiKey Part Number
887-8Q-27.120MDDQ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8Q-27.120MDDQ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-8Q-27.120MDDQ-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-27.120MDDQ-T
Description
CRYSTAL 27.12MHZ 10PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
27.12 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)