8Q-26.000MAAE-T is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
26 MHz ±30ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8Q-26.000MAAE-T
DigiKey Part Number
887-8Q-26.000MAAE-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-26.000MAAE-T
Description
CRYSTAL 26MHZ 12PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
8Q-26.000MAAE-T Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Frequency
26 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)