7V-25.000MAAQ-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 352
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
25 MHz ±30ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
7V-25.000MAAQ-T
DigiKey Part Number
887-7V-25.000MAAQ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7V-25.000MAAQ-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
7V-25.000MAAQ-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)