7V-12.000MDDJ-T
DigiKey Part Number
887-7V-12.000MDDJ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-7V-12.000MDDJ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-7V-12.000MDDJ-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7V-12.000MDDJ-T
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
12 MHz ±20ppm Crystal 18pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
7V-12.000MDDJ-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)