7R-27.000MDDQ-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Abracon LLC
In Stock: 9
ECS Inc.
27 MHz ±20ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
7R-27.000MDDQ-T
DigiKey Part Number
887-7R-27.000MDDQ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-7R-27.000MDDQ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7R-27.000MDDQ-T
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
27 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.05x1.65)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)