7M-50.000MAHV-T
DigiKey Part Number
887-2573-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-2573-1-ND - Cut Tape (CT)
887-2573-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-50.000MAHV-T
Description
CRYSTAL 50.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
50 MHz ±30ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
50 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)