7M-50.000MAHE-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 5,018
Datasheet
Similar
ILSI
In Stock: 0
Datasheet
50 MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
7M-50.000MAHE-T
DigiKey Part Number
7M-50.000MAHE-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-50.000MAHE-T
Description
CRYSTAL 50.0000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
7M-50.000MAHE-T Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
50 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)