7M-16.000MAHK-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Abracon LLC
Aker Technology Corp
EPSON
IQD Frequency Products
Raltron Electronics
Raltron Electronics
16 MHz ±30ppm Crystal 20pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
7M-16.000MAHK-T
DigiKey Part Number
7M-16.000MAHK-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-16.000MAHK-T
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
7M-16.000MAHK-T Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
16 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)