7M-13.000MAAE-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 8,190
Datasheet
Parametric Equivalent
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 8,190
Datasheet
13 MHz ±30ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
7M-13.000MAAE-T
DigiKey Part Number
887-1902-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-13.000MAAE-T
Description
CRYSTAL 13.0000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
13 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)