7A-25.000MAHK-T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Abracon LLC
25 MHz ±30ppm Crystal 20pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead
7A-25.000MAHK-T
DigiKey Part Number
7A-25.000MAHK-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7A-25.000MAHK-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)
Frequency Tolerance
±30ppm