A2500R24C00GM is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Würth Elektronik
In Stock: 0
Datasheet
General ISM > 1GHz Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, U.FL Surface Mount
A2500R24C00GM
DigiKey Part Number
4244-A2500R24C00GM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A2500R24C00GM
Description
RF TXRX MOD ISM>1GHZU.FL SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Sensitivity
-104dBm
Mfr
Serial Interfaces
SPI
Series
Antenna Type
Antenna Not Included, U.FL
Packaging
Tray
Utilized IC / Part
BCM43362
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Current - Receiving
16mA
RF Family/Standard
General ISM > 1GHz
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C