BATTU-25.4/12.7-A1-2-STK is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
New Product
Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 1.000" (25.40mm) 2 to 1 Red 4.00' (1.22m)
BATTU-25.4/12.7-A1-2-STK
DigiKey Part Number
1111-BATTU-25.4/12.7-A1-2-STK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BATTU-25.4/12.7-A1-2-STK
Description
BATTU-25.4/12.7-A1-2-STK
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.500" (12.70mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.075" (1.91mm)
Series
Material
Packaging
Box
Features
Adhesive Lined, Flame Retardant
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
110°C
Length
4.00' (1.22m)
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Inner Diameter - Supplied
1.000" (25.40mm)