FN409-13-02
DigiKey Part Number
817-1796-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN409-13-02
Description
LINE FILTER 75VDC 13A TH
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 13 A 75V Three Stage PC Pins
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FN409-13-02 Models
Category
Current
13 A
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Applications
General Purpose
Series
Approval Agency
SEMKO, UR
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Single Phase
Termination Style
PC Pins
Configuration
Three Stage
Inductance
80µH
Voltage - Rated DC
75V