FN2410H-45-33 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Schaffner
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TE Connectivity Schaffner
In Stock: 0
Datasheet
Image for FN2410H-45-33 is not available
FN2410H-45-33
DigiKey Part Number
FN2410H-45-33-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2410H-45-33
Description
LINE FILTER 520V/300VAC 45A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 45 A 520V, 300V DC ~ 400Hz Single Stage Terminal Block
Category
Current
45 A
Manufacturer
Frequency - Operating
DC ~ 400Hz
Series
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Rated AC
520V, 300V