FN2410-45-33
DigiKey Part Number
817-1354-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2410-45-33
Description
LINE FILTER 250VAC 45A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 45 A 250V DC ~ 400Hz Single Stage Terminal Block
Category
Current
45 A
Frequency - Operating
DC ~ 400Hz
Packaging
Tray
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC
250V