ANT-868-JJB-ST
DigiKey Part Number
ANT-868-JJB-ST-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-JJB-ST
Description
RF ANT 868MHZ DOME SLD TH
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Whip, Straight Solder Through Hole
EDA/CAD Models
ANT-868-JJB-ST Models
Category
Antenna Type
Whip, Straight
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
-8.9dBi
Termination
Solder
Mounting Type
Through Hole
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.693" (17.60mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz
Applications
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Frequency Range
855MHz ~ 880MHz