ANT-BEAD-868
DigiKey Part Number
ANT-BEAD-868-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-BEAD-868
Description
RF ANT 868MHZ BEAD SLD TH
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Bead Solder Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-BEAD-868 Models
Category
VSWR
2
Manufacturer
RF Solutions
Return Loss
-9dB
Packaging
Bulk
Gain
0dBi
Termination
Solder
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Through Hole
Frequency (Center/Band)
868MHz
Height (Max)
0.354" (9.00mm)