44A0121-22-9/96CS2275
DigiKey Part Number
A132099-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0121-22-9/96CS2275
Description
CABLE 2COND 22AWG BLU/WH
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable Blue, White 22 AWG Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Conductor Material
Copper, Tinned
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.094" (2.38mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Jacket Color
Blue, White
Cable Type
Voltage
600 V
Number of Conductors
2 (1 Pair Twisted)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C