SLF7032T-220MR96-2PF
DigiKey Part Number
445-2003-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2003-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2003-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLF7032T-220MR96-2PF
Description
FIXED IND 22UH 960MA 132 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 960 mA 132mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SLF7032T-220MR96-2PF Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
132mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)