SRR7032-220M
DigiKey Part Number
SRR7032-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRR7032-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
SRR7032-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRR7032-220M
Description
FIXED IND 22UH 960MA 135 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 960 mA 135mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SRR7032-220M Models
DC Resistance (DCR)
135mOhm Max
Series
Q @ Freq
20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
29MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)
Current - Saturation (Isat)
1.05A