SGNE06C270MT6R8G60
DigiKey Part Number
445-174357-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174357-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174357-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SGNE06C270MT6R8G60
Description
VARISTOR 27V 0201
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 V Varistor 1 Circuit Surface Mount 0201 (0603 Metric)
Category
Varistor Voltage (Typ)
27 V
Manufacturer
TDK
Varistor Voltage (Max)
32.4 V
Series
Number of Circuits
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
6.8 pF @ 1 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Maximum DC Volts
15 V
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Varistor Voltage (Min)
21.6 V