CCF1206-121Y
DigiKey Part Number
118-CCF1206-121YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CCF1206-121YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CCF1206-121YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCF1206-121Y
Description
CMC,1.25X1X0.6MM,120?,0.3A,10V,S
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 120 Ohms @ 100 MHz 300mA DCR 600mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
10V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.028" (0.71mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
4-SMD, No Lead
Current Rating (Max)
300mA