KCZ1210AH900HRTD25 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KCZ1210AH900HRTD25 |
Description | CMC 100MA 2LN 90OHM SMD AEC-Q200 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 1.75Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KCZ1210AH900HRTD25 Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 1.75Ohm |
Manufacturer TDK | Voltage Rating - DC 5V |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.024" (0.60mm) |
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100 MHz | Package / Case 0504 (1210 Metric), 4 Lead |
Current Rating (Max) 100mA |