ECS-250-10-37B2-CWN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-250-10-37B2-CWN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-250-10-37B2-CWN-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-250-10-37B2-CWN-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-10-37B2-CWN-TR
Description
CRYSTAL 25 MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-250-10-37B2-CWN-TR Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)