FK26X7R2J222KN000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 994
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 768
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Direct
Murata Electronics
In Stock: 3,495
Upgrade
Upgrade
KYOCERA AVX
2200 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R Radial
FK26X7R2J222KN000
DigiKey Part Number
445-FK26X7R2J222KN000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK26X7R2J222KN000
Description
CAP CER 2200PF 630V X7R RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FK26X7R2J222KN000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)