RDER73A222K2M1H03A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RDER73A222K2M1H03A |
Description | CAP CER 2200PF 1KV X7R RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RDER73A222K2M1H03A Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |