FK22X7R1E226MR006 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 645
Datasheet
22 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R Radial
FK22X7R1E226MR006
DigiKey Part Number
FK22X7R1E226MR006-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK22X7R1E226MR006
Description
CAP CER 22UF 25V X7R RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FK22X7R1E226MR006 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)