FA26NP02W682JNU06
DigiKey Part Number
445-174978-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174978-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA26NP02W682JNU06
Description
CAP CER 6800PF 450V NP0 RAD
Detailed Description
6800 pF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
FA26NP02W682JNU06 Models
Size / Dimension
0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C