FA26NP02J682JNU06 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FA26NP02J682JNU06 |
Description | CAP CER 6800PF 630V NP0 RAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6800 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FA26NP02J682JNU06 Models |
Category | Features High Temperature |
Capacitance | Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) |
Tolerance ±5% | Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm) |
Voltage - Rated | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |
Temperature Coefficient | Lead Style Formed Leads - Kinked |
Operating Temperature -55°C ~ 150°C |