CGJ2B2X7R1H682K050BA
DigiKey Part Number
445-8071-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8071-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8071-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ2B2X7R1H682K050BA
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0402
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CGJ2B2X7R1H682K050BA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)