CGA6P1X7R2A106K250AC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
10 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CGA6P1X7R2A106K250AC
DigiKey Part Number
445-CGA6P1X7R2A106K250ACTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA6P1X7R2A106K250ACCT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA6P1X7R2A106K250ACDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6P1X7R2A106K250AC
Description
AUTOMOTIVE GRADE,MLCC,1210,X7R,1
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)