CNA6P1X7R2A106K250AE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CNA6P1X7R2A106K250AE |
Description | CAP CER 10UF 100V X7R 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) |